Klima – Mors

Co ile czasu wykonuje się serwis klimatyzacji w domu?

Aby nasza klimatyzacja była wydajna i spełniała nasze oczekiwania, niezbędny jest jej serwis. Pytanie – po co i jak często powinno się go robić. Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Serwis klimatyzacji zależny jest przede wszystkim od tego, jak często jest ona używana oraz na jakie warunki jest narażona. W miejscach publicznych, jak biura, urzędy czy restauracje, klimatyzacja musi poradzić sobie z ciągłymi przeciągami, mocnymi wyziewami oraz dużą ilość zarazków, przez co musi również być częściej serwisowana. Na szczęście klimatyzacja w domu nie wymaga serwisów kilka razy do roku, jednak warto wiedzieć kiedy i dlaczego to zrobić, aby cieszyć się świeżym i chłodnym powietrzem.

Po co robić serwis klimatyzacji?

Klimatyzacja to urządzenie, które ochładza powietrze w naszych domach – przechodzące przez nią powietrze osadza na filtrach różnorodne cząsteczki, które z czasem zalegając prowadzą do zapchania filtrów. Dodatkowo w klimatyzacji osadzają się różne zarazki, a zatem dezynfekcja urządzenia jest wskazana.

W klimatyzacjach dochodzi również do skraplania wody – to idealne warunki do powstania różnego rodzaju grzybów, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Wreszcie – urządzenie po prostu się zużywa i aby służyło nam jak najdłużej konieczny jest jego regularny przegląd.

Co ile serwis klimatyzacji w domu?

Klimatyzatory w miejscach publicznych pracują znacznie więcej i ciężej, dlatego też ich serwis wykonywany jest nawet co miesiąc. W domach korzystamy z niej rzadziej, a do tego staramy się mieć zamknięte okna i drzwi, przez co nie tworzymy dodatkowego przeciągu. 

Jeśli zastanawiasz się, co ile robić serwis klimatyzacji w domu – spieszymy z pomocą! Tak naprawdę wystarczy przeprowadzić go jedynie dwa razy do roku, aby mieć pewność że urządzenie działa bez zarzutu i przede wszystkim jest bezpieczne.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Podczas serwisu klimatyzacji specjalista nie tylko oczyszcza lub wymienia filtry, ale również czyści blaszki, dezynfekuje oraz wymienia ewentualnie uszkodzone części. Bardzo ważne jest, aby nie doszło do awarii sprężarki – to jedna z najdroższych części klimatyzacji, a jego wymiana nie zawsze jest opłacalna. Regularny serwis pozwala na ewentualne i szybkie naprawy, co z kolei przekłada się na dłuższe życie naszej klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji bardzo często wliczony jest w cenę urządzenia w okresie gwarancyjnym – po tym czasie jest on płatny, ale warto wykonywać go w tym samym punkcie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w klimatyzację, zapraszamy do naszego punktu – oferujemy klimatyzację domową w Warszawie wraz z usługami serwisowymi. Pomożemy w doborze właściwego urządzenia oraz zadbamy o regularne przeglądy!